Bądź bezpieczny!

Dodano: 10 października 2022 - 13:43

„Bądź bezpieczny” – pod takim hasłem w piątek, 9 września, na tomaszowskiej Przystani odbył się piknik zorganizowany przez samorząd województwa łódzkiego. Celem pikniku było promowanie bezpieczeństwa nie tylko w drodze do szkoły ale również w życiu codziennym. Odbyły się m.in. pokaz ratownictwa medycznego i strażacki pokaz ratownictwa technicznego.

Na pikniku, w którym uczestniczyli tomaszowscy uczniowie oraz przedszkolaki, można było  odwiedzić stoiska tomaszowskich służb mundurowych – straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Odbył się również pokaz gaszenia ognia i ratowania pasażerów uwięzionych po wypadku w samochodzie.

Na stoisku Straży Miejskiej dzieci mogły dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady oraz zagrać w grę sprawnościową. Miś Strażnik dbał o bezpieczeństwo uczestników pikniku, bawił się z najmłodszymi, tańczył oraz dla każdego uczestnika obdarował balonikiem w barwach Straży Miejskiej.

Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim składa szczególne podziękowania Dyrekcji firmy ENERIS Surowce S.A. oddział w Tomaszowie Maz. za pomoc w organizacji wydarzenia.