„Bezpiecznie i szczęśliwie” – program straży miejskiej w szkole podstawowej nr 10

Kategoria: Aktualności
Dodano: 30 października 2018 - 13:30

W dniach 24 i 26 października, w Szkole Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, odbyły się zajęcia profilaktyczno – edukacyjne, w ramach programu „Bezpiecznie i szczęśliwie”.

Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami, dotyczącymi bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz kształtowanie postaw i umiejętności takich jak: przewidywanie i unikanie zagrożeń, ograniczenie zaufania do obcych, asertywne odmawianie, umiejętne proszenie o pomoc, a także zapobieganie zagrożeniom w ruchu drogowym, poprzez utrwalenie prawidłowych nawyków uczestnika ruchu drogowego i omówienie podstawowych przepisów w zakresie dotyczącym ruchu pieszych i rowerzystów. Pierwszy etap programu skierowany był do uczniów klas pierwszych, wzięło w nim udział 88 pierwszoklasistów.

Zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 10 prowadzone są przez tomaszowską straż miejską od wielu lat. Poza prelekcjami dotyczącymi bezpieczeństwa, prowadzone są również spotkania edukacyjne z zakresu ekologii.

Koordynatorem realizacji programu „Bezpiecznie i szczęśliwie” w Szkole Podstawowej nr 10 jest pedagog szkolny – Pani Wioletta Guść. Zajęcia prowadzone są przez st. str. Wiolettę Bielas.

Placówki zainteresowane współpracą ze Strażą Miejską w zakresie zajęć profilaktyczno – edukacyjnych proszone są o kontakt pod nr telefonu 44 724 28 05.