Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Kategoria: Aktualności
Dodano: 9 maja 2018 - 14:19

W centrum Tomaszowa Mazowieckiego, 2 maja  odbyły  się uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Dzień Flagi Narodowej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Tego samego dnia obchodzony jest także dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Mieszkańcy Tomaszowa uczcili Dzień Flagi tłumnie spotykając się na placu Kościuszki. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, komendanci Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, dowództwo i żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, nauczyciele i uczniowie tomaszowskich szkół, harcerze oraz członkowie Jednostki Strzeleckiej 1002.

Z ramienia Urzędu Miasta uroczystości poprowadził zastępca komendanta tomaszowskiej straży miejskiej – Waldemar Świątek. – Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej – przypomniał podczas przemówienia prowadzący –  … w każdym z nas bije biało – czerwone serce  – dodał w trakcie wystąpienia Waldemar Świątek.

Podczas obchodów przypomniana została historia flagi i barw narodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestników udekorowano „biało-czerwonymi” wstążkami. Najważniejszym momentem uroczystości było oczywiście odegranie hymnu państwowego, podczas którego na maszt została wciągnięta flaga.

Uroczystość uwieńczyła wspólna, pamiątkowa fotografia w biało – czerwonych barwach.

Organizatorami  obchodów  Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Tomaszowie Mazowieckim byli: Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, Dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim oraz Komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

źródło: http://www.tomaszow-maz.pl