Miasto monitorowane

Kategoria: Monitoring
Dodano: 1 października 2017 - 14:44

Po kilkunastu miesiącach przerwy, od października 2017 roku, w Tomaszowie Mazowieckim znów działa miejski monitoring.

Pod koniec 2016 roku uległ zniszczeniu monitoring miejski, działający w Tomaszowie 10 lat. Przyczyną awarii było zawalenie się komina „Wistom”, na którym znajdowały się nadajniki. System był jednak przestarzały i odbiegał od współczesnych możliwości. Od października 2017 roku działa nowa sieć monitoringu. 

Obecnie, zainstalowana została najnowsza wersja systemu i najwyższej klasy kamery, których jakość pozwala na rozpoznawanie twarzy, nawet w porze nocnej. Na początek zamontowanych zostało 11 kamer, z czego 4 są obrotowe, z 23-krotnym zoomem optycznym. Pozostałe są statyczne i wspomagają kamery główne. W centrum monitoringu prowadzona jest obserwacja przez 24 godziny na dobę. System ma być rozbudowywany. Na obecną chwilę większość kamer rozlokowana jest na pl. Kościuszki. Ich zasięg obejmuje również część al. Piłsudskiego, ul. B. Josolewicza i Rzeźniczą. Monitorowany jest także Przeskok. Dwie kamery szybkoobrotowe i dwie stacjonarne znajdują się na ul. Św. Antoniego i obejmują swoim zasięgiem dużą część ul. Mościckiego. W najbliższym czasie kamery pojawiać się będą w kolejnych punktach miasta.

Monitoring miejski ma wpływać na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ograniczać akty wandalizmu i łamania prawa, a także umożliwiać jak najszybszą reakcję odpowiednich służb.

http://www.tomaszow-maz.pl