miejsko – powiatowy dzień dziecka

Kategoria: Bez kategorii
Dodano: 10 czerwca 2019 - 15:56

Miejsko – Powiatowy Dzień Dziecka odbył się 1 czerwca w Parku Bulwary nad Wolbórką w Tomaszowie Mazowieckim.

Szereg niezapomnianych atrakcji i wrażeń przygotowanych zostało dla najmłodszych mieszkańców powiatu tomaszowskiego w dniu ich święta. Organizatorami uroczystości było miasto, powiat, służby mundurowe oraz partnerzy wydarzenia.
Podobnie, jak w ubiegłych latach, w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział Straż Miejska. Tomaszowscy strażnicy, wraz z innym służbami mundurowymi, przygotowali dla dzieci rekreacyjny tor przeszkód oraz zabawy zręcznościowe i konkurs wiedzy ekologicznej. Funkcjonariusze w atrakcyjny sposób przekazywali najmłodszym wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekologii, którą każde dziecko może wykorzystać w życiu codziennym.
W parku Bulwary nie zabrakło również „Misia – Strażnika”. Jak zwykle, Miś chętnie pozował do zdjęć z milusińskimi.
Dużą popularnością cieszyła się wystawa sprzętu, którym na co dzień posługują się służby. Mali goście mogli wsiąść do radiowozów Straży Miejskiej i Policji, a także do strażackich wozów bojowych, pojazdów wojskowych a nawet karetki pogotowia. Atrakcją były też qady i ponton oraz różnego rodzaju sprzęt ratunkowy wykorzystywany przez WOPR.

W tegorocznej edycji imprezy odbyło się także przedstawienie ekologiczne „Zaczarowany Las” Teatru Lalek „Pinokio” oraz występy artystyczne uczestników zajęć Miejskiego Centrum Kultury oraz Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Nagrodzono też laureatów konkursu „Rejs na Czystą Wyspę”.
Na festynie w Parku Bulwary pojawiło się ponad tysiąc osób, a zabawa trwała do późnego wieczora.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom i partnerom imprezy za wspólne świętowanie tego szczególnego i ważnego dnia, a wszystkim dzieciom, jeszcze raz, życzymy wiele radości i uśmiechu no co dzień.