Niebezpieczne dzikie kąpieliska

Dodano: 13 lipca 2021 - 12:52

Rozpoczęły się, tak długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Gorące, słoneczne dni skłaniają wielu mieszkańców naszego miasta do korzystania z tzw. dzikich kąpielisk, w których kąpiel jest niebezpieczna jak również zabroniona.

Dzikie kąpieliska są miejscem najchętniej odwiedzanym przez osoby, które z dala od tłumów spędzają czas pijąc alkohol następnie po spożyciu zażywają kąpieli – co jest bardzo zgubne. Straż Miejska ostrzega przed tego typu „rozrywkami” i apeluje o rozsądek. W celu wyeliminowania korzystania z dzikich kąpielisk strażnicy kontrolują tereny, na których usytuowane są zbiorniki wodne i gdzie występują zagrożenia dla życia lub zdrowia.
Zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
   Jeśli ktokolwiek wie o miejscach niestrzeżonych, zabronionych, które mogą być niebezpieczne dla kąpiących się tam ludzi prosimy informować Straż Miejską pod numerem alarmowym 986.

Pamiętajmy, że kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, ale coraz częstszą przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia.