Sławomir Wieruszewski nowym komendantem Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim

Kategoria: Aktualności
Dodano: 3 kwietnia 2017 - 16:09

W drodze konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta, po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi,  w dniu  3 kwietnia 2017 r., stanowisko komendanta tomaszowskiej straży miejskiej objął Sławomir Wieruszewski. 

Nowy komendant jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, o kierunku: Administracja w Zakresie Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Ukończył również Wyższe Studia Podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek:  administracja, a także szereg kursów, m.in. dla dowódców Akcji i Operacji Policyjnych, w zakresie zarządzania w Jednostce Organizacyjnej Policji, rozbrajania urządzeń wybuchowych, zwalczania przestępczości zorganizowanej i inne. Sprawował funkcję Komendanta I Komisariatu w Łodzi, eksperta Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Łodzi CBŚ KGP, kierownika referatu I Sekcji Kryminalnej IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

Dołożę wszelkich starań aby zaufania, jakim zostałem obdarzony nie zawieść. Chciałbym aby tomaszowska straż była skuteczna w działaniach i nie bała się podejmować nawet trudnych interwencji. Duży nacisk kładł będę na dyscyplinę służby i szkolenie oraz doskonalenie zawodowe strażników – tymi słowami Sławomir Wieruszewski rozpoczął pracę na nowym stanowisku.

W dniu objęcia funkcji, prezydent Marcin Witko, oficjalnie przedstawił komendanta, podczas uroczystości w Urzędzie Miasta. W inauguracji brali udział przedstawiciele lokalnych władz, wszystkich służb mundurowych oraz jednostek na co dzień współpracujących ze Strażą Miejską.

 

źródło: http://www.tomaszow-maz.pl