Pijana kobieta za kierownicą!

Dodano: 22 lutego 2021 - 12:03

W dniu 20 lutego br. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim patrolując ulicę Wierzbową ok. godziny 21:10 zauważyli jadący w przeciwnym kierunku pojazd, którego kierowca nie miał włączonych świateł mijania. Tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.Funkcjonariusze włączyli sygnalizację dźwiękową i świetlną w pojeździe służbowym i natychmiast zawrócili. Pojazd udało się zatrzymać. Strażniczka podeszła do kierowcy, po otworzeniu drzwi poczuła woń alkoholu. Funkcjonariuszka niezwłocznie wyjęła kluczyki ze stacyjki. Kierująca kobieta przyznała się, ze spożywała alkohol. Za pośrednictwem dyżurnego wezwano na miejsce patrol policji. Po jego przybyciu policjanci przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, niestety badanie wykazało ok. 2,5‰. Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Maz.

Drodzy Tomaszowianie, pamiętajcie!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają olbrzymie zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Spożywanie alkoholu przez kierowcę pojazdu stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia dla nas wszystkich, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

 

Bardzo niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.