Straż Miejska w nowej siedzibie!!

Kategoria: Aktualności
Dodano: 13 stycznia 2021 - 13:05

Plac Kościuszki jest sercem Tomaszowa praktycznie od początków powstania miasta. Sam plac wraz z kamienicami powstał na początku XIX w. i nosił nazwę Rynek św. Józefa i był głównie miejscem handlu zarówno tomaszowian jak i mieszkańców pobliskich wiosek. W 1823r. zbudowano ewangelicki kościół św. Trójcy.  W czasach PRL Plac Kościuszki tętnił życiem pełniąc różne funkcje tj. dworca autobusowego, postoju taksówek, miejsca handlu jak i spotkań towarzyskich. Niezmiennie jest miejscem szczególnie ważnym dla tomaszowian.

W 2020 r. zakończono modernizację pięknej narożnej kamienicy wybudowanej w latach 1826 – 1830 mieszczącej się przy Pl. Kościuszki 24 na wylocie ul. Rzeźniczej, w której od 22 grudnia 2020 r swoją siedzibę ma Straż Miejska. Zmianie uległa funkcja obiektu, przebudowano dach, zmieniono całkowicie układ pomieszczeń, wykonano ściany działowe.

Straż miejska w naszym mieście ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, siedziba w samym sercu Tomaszowa z pewnością ułatwi kontakt z mieszkańcami i podniesie poczucie bezpieczeństwa.

 

Siedziba: Pl. Kościuszki 24, 97-200 Tomaszów Maz.

Adres do korespondencji ul. POW 10/16, 97-200 Tomaszów Maz.

Telefon: 986