Święto Policji

Kategoria: Aktualności
Dodano: 15 lipca 2017 - 16:06

Wojewódzkie obchody Święta Policji w 2017 roku odbyły się 14 lipca, w Tomaszowie Mazowieckim.

Tegoroczne obchody Święta Policji dla garnizonu łódzkiego odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, sprawowaną przez abpa Ireneusza Pękalskiego. Po mszy, na pl. Kościuszki miał miejsce uroczysty apel, w trakcie którego wręczono funkcjonariuszom odznaczenia, medale oraz nominacje na kolejne stopnie służbowe. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele władz, duchowieństwa, oraz wszystkich służb mundurowych. Oficjalna część obchodów zakończyła się defiladą. 

Po uroczystościach, w centrum miasta odbył się piknik, zorganizowany przez Powiatową Komendę Policji. Na mieszkańców miasta i powiatu czekało szereg atrakcji, takich jak: wystawa sprzętu służb mundurowych, konkursy dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego, pokaz koni i psów służbowych, konkursy sprawnościowe, pokaz antyterrorystów policyjnych, występ chóru „Wołyńskie Słowiki” i pokaz lotniczy. Imprezę uwieńczył koncert orkiestry policyjnej z KWP w Katowicach.

Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji życzymy sukcesów w pracy oraz wytrwałości i satysfakcji w wykonywaniu zadań służbowych.

źródło: www.tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl