Święto Straży Miejskiej

Kategoria: Aktualności
Dodano: 30 sierpnia 2017 - 18:00

Z okazji Dnia Straży Miejskiej, 29 sierpnia,  na terenie Skansenu Rzeki Pilicy, odbył się piknik dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego.

Tomaszowscy strażnicy uczcili swój dzień organizując piknik dla mieszkańców miasta. Do pomocy włączyły się inne służby mundurowe – Komenda Powiatowa Policji i Państwowa Straż Pożarna w Tomaszowie Mazowieckim . W imprezie wzięła również udział Jednostka Strzelecka 1002, której członkowie zaprezentowali pokaz sprawnościowy i krótką rekonstrukcję wojenną. W ramach pikniku odbyły się liczne konkursy dla dzieci, zorganizowane przez strażników we współpracy z Miejskim Centrum Kultury.

Służby prezentowały sprzęt, jakim posługują się w swojej codziennej pracy. Dużą atrakcją były też służbowe „futrzaki” czyli pies policyjny i Miś – strażnik. Wigoru dobrej zabawie dodawał polowy poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek i wojskowej grochówki. Prezydentem miasta – Marcin Witko, wraz z przedstawicielami jednostek, biorących udział w święcie, złożyli na ręce komendanta tomaszowskiej straży miejskiej, Sławomira Wieruszewskiego, prezenty z okazji święta jego i jego podwładnych.

Święto straży to także okazja do docenienia pracy funkcjonariuszy. W Sali Obrad Urzędu Miasta, strażnicy odebrali awanse i nagrody. Były również podziękowania i przemówienia.

Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim działa od 1992 roku. Strażnicy pełnią służbę na ulicach miasta już 25 lat, pilnując ładu i porządku w naszym mieście.

 

źródło: http://www.tomaszow-maz.pl

 

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Nr152Gjtf-M