Tomaszowski Bieg Trzeźwości

Kategoria: Aktualności
Dodano: 23 maja 2018 - 16:01

Tomaszowski Bieg Trzeźwości z Wandą Panfil odbył się 20 maja, w ramach Tomaszowskiego Forum Trzeźwości. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób. Start i meta wyścigu usytuowana była na pl. Kościuszki. Straż miejska wraz z policją zabezpieczała trasę biegu.

Tegoroczne Forum Trzeźwości odbywa się pod hasłem „Wolni Niepodlegli”, nawiązującym do setnej  rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczestnicy wyścigu wspólnie odśpiewali hymn Polski, a Wanda Panfil razem ze swoimi podopiecznymi pobiegli z biało-czerwoną flagą.

Na zakończenie imprezy, każdy uczestnik otrzymał dyplom i wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych, w tym dwóch głównych. Rower ufundowany przez tomaszowską firmę Romstom, został wylosowany dla Sylwii Rybińskiej, a ogromna maskotka, którą ufundował prezydent Tomaszowa Mazowieckiego – Marcin Witko, trafiła w ręce Sylwii Biskup. Wydarzenie uświetnił występ zespołu „Blue Jeans”.

Nad bezpieczeństwem podczas biegu czuwały patrole tomaszowskiej straży miejskiej i policji.

Kolejne imprezy organizowane w ramach obchodów Tomaszowskiego Tygodnia Trzeźwości odbędą się  25 i 26 maja. W piątek, w sali kina „Włókniarz” będzie miał miejsce recital piosenek monologów Mariana Opani ”Moje fascynacje”, w sobotę natomiast, w Szkole Podstawowe nr 14, odbędzie się Bal abstynentów.

Organizatorem obchodów Tygodnia Trzeźwości  w naszym mieście jest Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl” i Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

źródło: http://www.tomaszow-maz.pl