Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

Kategoria: Aktualności
Dodano: 24 kwietnia 2019 - 16:01

Z okazji Świąt Wielkanocnych przedstawiciele tomaszowskich służb mundurowych spotkali się w koszarach 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Uroczysta zbiórka odbyła się 17 kwietnia.

W spotkaniu udział wzięli: parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, kapelani, kombatanci, strażnicy miejscy, żołnierze, strażacy, policjanci oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęli dowódcy i komendanci, którzy złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
Tradycyjnie, nawiązano również wideo rozmowę z żołnierzami brygady, którzy pełnią służbę poza granicami kraju, z daleka od swoich rodzin. Życzenia popłynęły do kawalerzystów, stacjonujących obecnie w Kosowie oraz Bośni i Hercegowinie.
Po udzieleniu błogosławieństwa i poświęceniu pokarmu przez przedstawicieli duchowieństwa, wszyscy zebrani, symbolicznie podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia.

Świąteczna „zbiórka” służb mundurowych odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim po raz czwarty. Inicjatorami służbowych uroczystości są komendanci i dowódcy jednostek, obecnie sprawujących swoje funkcje: komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowiecki Sławomir Wieruszewski, komendant powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim inspektor Szymon Herman, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim starszy brygadier Krzysztof Iskierka oraz dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownik Adam Marczak.

źródło: http://25bkpow.wp.mil.pl