37. Bieg im. Bronisława Malinowskiego

Kategoria: Aktualności
Dodano: 7 września 2018 - 14:39

37. Bieg im. Bronisława Malinowskiego odbył się 2 września na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Jak co roku, patrole Straży Miejskiej i Policji zabezpieczały trasę wyścigu.

Tegoroczny memoriał nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a wyścigi rozegrane zostały na zupełnie nowych trasach. „Dla Niepodległej” pobiegło prawie 300 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach.
Alejami Piłsudskiego odbył się bieg na 1918 metrów, w którym brały udział całe rodziny. Wielka, biało-czerwona flaga, symbolicznie poniesiona została za startującymi biegaczami. Wyścig główny, na 10 km., rozpoczął się o godzinie 10. Trasa prowadziła al. Piłsudskiego, ul. Bema, a następnie do Grot Nagórzyckich i z powrotem na pl. Kościuszki. Również na placu Kościuszki miało miejsce podsumowanie biegu oraz wręczenie nagród. Nowa trasa, biegnąca przez ścisłe centrum, była dużym wyzwaniem dla służb dbających o bezpieczeństwo i płynność w ruchu drogowym. Dzięki dobrej organizacji oraz współpracy tomaszowskiej straży miejskiej i policji, udało się zminimalizować utrudnienia, a przede wszystkim zapewnić zawodnikom bezpieczeństwo. Tradycyjnie, do zabezpieczenia biegu, przyłączyła się Jednostka Strzelecka 1002.
Memoriał poświęcony jest pamięci wybitnego sportowca – Bronisława Malinowskiego, mistrza olimpijskiego z Moskwy i uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972) oraz Montrealu (1976). Wydarzenie ma również na celu popularyzowanie biegania, jako formy rekreacji oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

żródło: http://www.tomaszow-maz.pl