Bezpiecznie i szczęśliwie – program Straży Miejskiej

Kategoria: Aktualności
Dodano: 25 kwietnia 2018 - 13:39

W Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim trwa realizacja programu profilaktyczno – edukacyjnego „Bezpiecznie i szczęśliwie”.

Pierwszy etap programu skierowany jest do uczniów klas pierwszych. Celem prowadzonych zajęć jest kształtowanie postaw i umiejętności, takich jak: przewidywanie i unikanie zagrożeń, ograniczenie zaufania do obcych, asertywne odmawianie, umiejętne proszenie o pomoc, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, zagrażających życiu i zdrowiu.

Ważnym elementem programu jest wprowadzenie tematu cyberbezpieczeństwa oraz kształtowanie świadomości zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

Zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 1 prowadzone są przez tomaszowską  straż miejską od wielu lat. Poza prelekcjami dotyczącymi bezpieczeństwa, prowadzone są również spotkania edukacyjne z zakresu ekologii. W tym roku uczniowie klas III włączą się czynnie w akcję „Sprzątania Rzeki Pilicy”, której XI edycja odbędzie się w najbliższy weekend.

Koordynatorem realizacji programów profilaktyczno – edukacyjnych w SP nr 1 jest pedagog szkolny – Pani Jolanta Składowska. Zajęcia prowadzone są przez str. Wiolettę Bielas.

Placówki zainteresowane współpracą ze strażą miejską w zakresie zajęć profilaktyczno – edukacyjnych proszone są o kontakt pod nr telefonu 44 724 28 05.