Bieg po zdrowie

Kategoria: Akcje i działania
Dodano: 21 października 2017 - 15:34

„Ubiegamy się o zdrowie… bieg z Wandą Panfil” – pod takim hasłem 21 października, na terenie NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się happening, mający na celu promocję zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień.

Głównym punktem programu był bieg profilaktyczny na dystansie 2 i 4 km, poprzedzony wspólną rozgrzewką, prowadzoną przez Aleksandrę Kołkiewicz ze Szkoły Tańca i Ruchu „Zola”. Podczas akcji można było skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz pomiaru masy ciała za pomocą specjalnej wagi z analizatorem składu ciała. Działał również punkt informacyjny dotyczący profilaktyki antydopalaczowej i antynikotynowej. Wykonywane były bezpłatne badania smokolizerem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Tomaszowie Mazowieckim.

Swoje stoiska wystawiła także Straż Miejska i Komenda Powiatowa Policji. Funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe i uświadamiali, jak ważne dla bezpieczeństwa życia i zdrowia jest ich noszenie. Były również maskotki obydwu formacji, które dopingowały zawodników biorących udział w biegu.
Honorowym patronatem imprezę objął prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko, który osobiście uczestniczył w biegu.

Impreza realizowana była w ramach zadania „Dopalacze-życia wypalacze – działania związane z zapobieganiem i walką z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego”, dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Stowarzyszenie Abstynenckie AZYL, Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szkoła Tańca i Ruchu ZOla, – Aleksandra Kołkiewicz i Monika Świnoga, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, i Młodzieżowa Rada Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

źródło: http://www.tomaszow-maz.pl