Dobry wynik strażników miejskich w zawodach strzeleckich.

Kategoria: Aktualności
Dodano: 15 października 2018 - 15:04

III Strażackie Zawody Strzeleckie o puchar Prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się 14 października na obiekcie Strzelnicy Ligi Obrony Kraju, przy ul. Św. Antoniego 114 w Tomaszowie Mazowieckim.
W zmaganiach strzeleckich wzięło udział 10 drużyn, wśród których byli przedstawiciele Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim,
Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, Ochotniczych Straży Pożarnych z Tomaszowa, Białobrzeg, Nagórzyc i Ludwikowa, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz Jednostki Strzeleckiej 1002.
Drużyny liczyły po trzech zawodników, z których każdy miał do oddania po 8 strzałów. Strzelanie odbywało się z karabinka kbks, z pozycji leżącej bez podpórki, do celu oddalonego na 50 metrów. Celem była tarcza sportowa do kbks 50 m., o wymiarach ekranu 155mm na 155mm. Zwycięzcami turnieju zostali przedstawiciele Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. Drugie miejsce zajęli strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1002. Miejsce na podium wywalczyli również strażacy z OSP Białobrzegi. Kolejne, czwarte miejsce zdobyli tomaszowscy strażnicy miejscy, którzy wystartowali w zawodach już po raz trzeci.

W składzie drużyny Straży Miejskiej strzelali: st. str. Wioletta Bielas, st. insp. Krzysztof Galiński oraz st. insp. Dariusz Borzęcki.

Organizatorami turnieju był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Zarząd Oddziału Miejskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Liga Obrony Kraju Koło Tomaszów Mazowiecki.