Piknik z okazji Święta Straży Miejskiej oraz 25-lecia ORDN

Kategoria: Aktualności
Dodano: 7 września 2018 - 14:37

Piknik z okazji Święta Straży Miejskiej oraz 25-lecia Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych odbył się 29 sierpnia na terenie ORDN w Tomaszowie Mazowieckim.

Tomaszowscy strażnicy po raz kolejny uczcili swoje święto organizując piknik dla mieszkańców miasta. Tym razem, obchody Święta Straży Miejskiej połączone były z przypadającym na bieżący rok 25-leciem  Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.
Do organizacji imprezy przyłączyły się inne służby mundurowe – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, Państwowa Straż Pożarna i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Żołnierze, policjanci i strażacy prezentowali sprzęt, jakim posługują się w swojej codziennej pracy. Na świąteczny piknik przybyli także funkcjonariusze Sekcji Konnej ze Straży Miejskiej w Łodzi. W imprezie wzięła również udział Jednostka Strzelecka 1002 oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tomaszowie Mazowieckim. Zabezpieczenie medyczne zapewniło natomiast Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

W ramach pikniku, na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, wielki dmuchany zamek, place zabaw, hipoterapia, basen z opieką ratowników, symulatory dachowania i zderzenia, alkogogle, paintball, malowanie twarzy, malowanie papierowych domków, nauka jazdy na rolkach i nauka pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem ratowników WOPR. Na scenie amfiteatru, przez cały czas trwania imprezy, odbywały się występy muzyczne i taneczne. Nie mogło również zabraknąć Misia – strażnika, który jak zwykle cieszył się dużą popularnością wśród najmłodszych gości pikniku. Wigoru dobrej zabawie dodawał polowy poczęstunek – wojskowa grochówka, grill, kiełbaski, a także kultowa wata cukrowa oraz napoje. Do pełni szczęścia dopisała jeszcze piękna pogoda oraz radość i uśmiech dzieci, które brały udział we wspólnym świętowaniu.

Straż Miejska w Tomaszowie Mazowiecki składa serdeczne podziękowania, za poświęcony czas oraz pracę włożoną w organizację imprezy, wszystkim służbom, instytucjom, oraz firmom, które brały udział w pikniku: Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Ośrodkowi Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Komendzie Powiatowej Policji oraz Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, Straży Miejskiej w Łodzi, Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Tomaszowie Mazowieckim, Jednostce Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim, Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Tomaszowie Mazowieckim, firmie Cel-Trans s.c. Henryk Magiera Usługi Transportowe, oraz właścicielowi Baru Janosik w Kolonii Zawadzie.
Pragniemy również podziękować mieszkańcom miasta, którzy tłumnie przybyli, aby wspólnie z nami świętować Dzień Straży Miejskiej oraz 25-lecie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Miło było Was gościć!

 

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-kdRKgIGy90

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Hq30wa0iobA