Potrafią pomóc sobie i innym

Kategoria: Aktualności
Dodano: 22 marca 2019 - 14:37

XIII Turniej Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Bezpieczeństwa „Umiem pomóc sobie i innym”, odbył się 19 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 10 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Konkurs zorganizowany został przy współudziale Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim.

W turnieju brali udział uczniowie tomaszowskich szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest pogłębienie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu bezpieczeństwa własnego i innych oraz wskazywanie uczniom prawidłowych reakcji na potencjalne sytuacje, w których mogą pojawić się zagrożenia.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach takich jak: strzelectwo, przepisy pożarowe, przepisy ruchu drogowego, bezpieczeństwo w Internecie, procedury ratownictwa medycznego, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy, skuteczne techniki samoobrony. W każdej z wymienionych konkurencji, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, jak również praktycznymi umiejętnościami.

W ramach tegorocznego „Dnia Bezpieczeństwa” odbyły się również pogadanki na temat uzależnień oraz zagrożeń, jakie niesie za sobą zażywanie wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych. Prelekcje prowadzone były przez funkcjonariuszkę tomaszowskiej straży miejskiej – Wiolettę Bielas oraz pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim – Małgorzatę Dudę i Aleksandrę Motyl.

Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, a trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej „Tomek”.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.