Święto Konstytucji 3 Maja

Kategoria: Aktualności
Dodano: 14 maja 2019 - 11:32

Tomaszów świętował 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne obchody miały miejsce w sanktuarium pw. św. Antoniego oraz na placu T.Kościuszki.

W Tomaszowie Mazowieckim obchody święta Konstytucji rozpoczęły się uroczystą liturgią, która odbyła się w sanktuarium pw. św. Antoniego. Po mszy, na placu Kościuszki miała miejsce dalsza część uroczystości, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, kombatanci, służby mundurowe, na czele z dowódcami i komendantami jednostek, młodzież szkolna i przedszkolna oraz mieszkańcy miasta.Tradycyjnie, odczytany został Apel Pamięci, na maszt wciągnięto flagę i odegrano hymn państwowy. Następnie, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, w wykonaniu Chóru Miejskiego Artis Gaudium oraz defilady Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Na zakończenie, uczestnicy obchodów mogli poczęstować się okolicznościowym, biało-czerwonym tortem. Dzień wcześniej, 2 maja, również w centralnej części miasta odbyły się uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

 

żródło: http://www.tomaszow-maz.pl