„W drodze do niepodległości” – otwarcie wystawy

Kategoria: Aktualności
Dodano: 17 maja 2018 - 16:24

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, otwarta została wystawa pt. „W drodze do niepodległości.” Uroczyste otwarcie odbyło się w poniedziałek, 14 maja. 

Wystawę, prezentującą drogę Polaków do odzyskania niepodległości, otworzył prezydent Tomaszowa Mazowieckiego – Marcin Witko. Ekspozycja składa się z 30 plansz, które zawierają ilustracje i opisy dotyczące najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Podczas oficjalnego otwarcia zebrani mogli wysłuchać wykładu na temat niepodległości. Prelekcję wygłosił Tomasz Antczak – nauczyciela historii ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wśród gości zaproszonych na inaugurację wystawy byli komendant oraz zastępca komendanta Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim – Sławomir Wieruszewski i Waldemar Świątek.

Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej” realizowanego przez Bank Pocztowy SA oraz PERN SA, we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę można oglądać do 18 maja w godzinach pracy Urzędu Miasta (od godz. 7.30 do 15.30, w środę do godz. 17). Wstęp wolny.

źródło: http://www.tomaszow-maz.pl