wigilia słóżb mundurowych

Kategoria: Aktualności
Dodano: 4 stycznia 2019 - 10:40

Wigilijne spotkanie służb mundurowych z powiatu tomaszowskiego odbyło się 21 grudnia w koszarach 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.
Już po raz drugi, na terenie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne służb mundurowych, którego inicjatorami i organizatorami są: Dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej płk. Adam Marczak, Komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowiecki Sławomir Wieruszewski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Iskierka oraz Komendant powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman. W świątecznej „zbiórce” wzięli udział tomaszowscy strażnicy miejscy, wojskowi, policjanci oraz strażacy. Uroczystość zaszczyli swą obecnością parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, z którymi funkcjonariusze i żołnierze na co dzień współpracują.
Podczas spotkania, Komendanci i Dowódca 25 BKPow złożyli wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. Odbyła się także wideo rozmowa, dzięki której życzenia popłynęły do kawalerzystów pełniących służbę poza granicami kraju, w Kosowie i Bośni. Uczczono także pamięć żołnierzy i funkcjonariuszy poległych w czasie pełnienia służby, których rodziny również zostały zaproszone na świąteczne spotkanie.
Przed rozpoczęciem wieczerzy, kapelani służb mundurowych udzielili błogosławieństwa zgromadzonym gościom. Następnie, zgodnie z tradycją, wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem.