Zapraszamy na antysmogową akcję edukacyjną

Kategoria: Aktualności
Dodano: 6 lutego 2019 - 15:28

Pokaz palenia w piecu metodą od góry odbędzie się 9 lutego (sobota), w godzinach 10:00 – 13:00, na pl. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
Instruktażu poprawnego i ekonomicznego palenia w piecu udzieli mistrz kominiarski Dawid Rusek. Akcja ma na celu uświadomienie tomaszowskiej społeczności, jak duży wpływ na poziom zanieczyszczenia powietrza ma codzienna aktywność ludzi, miedzy innymi sposób ogrzewania gospodarstw domowych.

Palenie od góry, pozwala ograniczyć zużycie węgla o 30 procent, a jednocześnie znacząco eliminuje emisję trujących gazów, które powstają podczas jego spalania.

W trakcie pokazu będzie można zobaczyć, jak sposób ułożenia opału wpływa na jakość uwalnianego dymu. Będzie można również obejrzeć piece na pelet, oraz dowiedzieć się o alternatywnych sposobach ogrzewania. Udzielane będą informacje o warunkach dofinansowania w ramach programu czyste powietrze, jak również o tym, w jaki sposób przygotować i modernizować stare i nowe domy, aby zużywały jak najmniej energii.

Pamiętajmy, że świadome, indywidualne działania każdego mieszkańca, mogą w dużej mierze przełożyć się na realną poprawę sytuacji związanej z jakością powietrza w naszym mieście.

Organizatorem spotkania jest Dawid Rusek z kominiarskie.com. W działaniach wezmą udział także Straż Miejska i Straż Pożarna oraz Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.